df6bd8a024c67ce35b0e85f63781017d

مراسم تجلیل از صادرکنندگان نمونه استان قزوین

 

عصر روز یکشنبه هفتم آبان ماه 1402 ، با حضور مسئولین ، فعالین اقتصادی استان قزوین و مدیرکل غرب آسیای سازمان توسعه تجارت ایران در سالن شهید امامی استانداری قزوین از صادرکنندگان نمونه استان در سال 1401 تجلیل شد.

 

در این مراسم آقای مهندس جعفری معاونت محترم اجرایی مدیرعامل شرکت صنعتی شوفاژکار تندیس صادرکننده نمونه استانی سال 1401 را از استاندار محترم استان قزوین دریافت کردند.

 

 

استاندار قزوین در این مراسم اظهار داشت : موضوع تولید و اقتصاد استان به دلیل تنگناهای موجود در تامین انرژی به ویژه برق در ایام خاصی از سال متاثر منفی می شود و نیاز به یک تدبیر ملی دارد که در جایگاه خود برای آن برنامه ریزی می‌شود.

 

در این گردهمایی ، محمدمهدی اعلایی در مراسم تقدیر از صادرکنندگان نمونه استان قزوین اظهار کرد: کار اقتصادی در شرایطی که فضاهای اقتصادی ناجوانمردانه و عامدانه در بیرون از کشور توسط معاندین بر روی فعالین اقتصادی بسته می شود و با آنها مواجهه سخت گیرانه می شود، بسیار سخت و طاقت فرساست و این اقدامات بسیار با ارزش به حساب می‌آید.

 

اعلایی اضافه کرد: بخش عمده ای از صادرات استان را مصنوعات فولادی تشکیل می‌دهد و این حوزه بیشترین تاثیر منفی را از قطع انرژی و برق شاهد می‌باشد که شاید یکی از عوامل کاهش صادرات استان که البته از میانگین ملی کمتر است به همین موضوع برگردد.

 

استاندار قزوین اذعان کرد : در استان قزوین برای افزایش تولید برق ایجاد شهرک انرژی به تصویب رسیده و در دستور کار جدی استان قرار دارد ولی این اقدام هم کافی نیست و تولید برق باید در یک نگاه جمعی در دستور کار قرار بگیرد.

 

اعلایی با بیان اینکه موضوع گمرک یکی دیگر از موضوعات مهم در حوزه صادرات است، گفت: بخشی از صادرات در استان قزوین ثبت نمی‌شود و به طور قطع میزان صادارت استان از آمار فعلی بیشتر است و برای این موضوع هم باید تدبیر شود تا بدین وسیله با تلاش صادرکنندگان ، استان قزوین هم به باشگاه استان‌های صادرات میلیارد دلاری بپیوندد.

 

به اشتراک بگذارید

شرکت صنعتی شوفاژکار

در دهه 40 که خلاء وجود یک شرکت تأسیساتی در کل بازار مصرف ایران به خوبی احساس می شد سهامداران شرکت با درک این نیاز و با رویکرد تولید داخلی و بومی سازی دانش تأسیسات اقدام به تأسیس شرکت صنعتی شوفاژکار نمودند. بدیهی است پیدایش این شرکت نیاز به زیر ساخت هایی داشت که با توجه به زمان پیدایش شرکت و عدم وجود زیر ساخت های لازم عملا فراهم سازی این زیرساخت ها برای کل کشور نیز به همت همین گروه صورت پذیرفت

تماس با ما